Książka “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro. O czym jest?

Według najnowszej książki Natalii de Barbaro pt. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl mamy tyle zgody dla innych, ile mamy zgody dla siebie. Jeśli mamy zgodę dla siebie, nie musimy się martwić o to, co inni ubierają lub jedzą. Ta książka to chyba nieliczne plusy tej pandemii. Zmusza do spisania tych rzeczy, które były dla nas niedostępne tylko w jakichś zamkniętych miejscach, zmusza nas do tego. My musimy z tego skorzystać. Intrygująca lektura, bardzo spodoba się. Boimy się, że jednostki nie spełnią oczekiwań innych. Mamy swoje własne życie. Dość tego, drogie kobiety! Świat się nie zawali, gwarantujemy to. Czas być miłym dla siebie. Podążaj za pierwszym wyborem. Nie wiesz? On żyje w tobie.

Czego się z tej pozycji nauczymy?

Podczas podróży, którą spędzimy w połączeniu z Natalią de Barbaro, nauczymy się, jak rozpoznać postacie, które żyją w nas, żyją teraz w każdym z nas. Nasze wewnętrzne głosy. Możemy być posłuszną, Królową Śniegu, męczennikiem, wewnętrznym dzieckiem, dziką damą, dorosłym, pełnym ciepła i miłości przywódcą. To my decydujemy, jakiego typu będziemy słuchać. Czynnikiem decydującym o rzeczach, które są dla nas ważne, jest ich wygląd tuż po przeczytaniu. Wyróżnimy tu wiele cytatów, słów, do których będziemy wracać. Mam kilka notatek (może być dla nich przygotowane specjalne miejsce).

Co jest cennego w tej publikacji?

Czytanie przywołuje wspomnienia, skłania do refleksji, do życzliwego spojrzenia na siebie, tak jak patrzymy na nasze dziecko. Przypomina nam, że nie jesteśmy sami w swoich emocjach, że większość z nas popełnia błędy, wszyscy płaczemy, wszyscy twierdzimy, wszyscy mamy trudne chwile, wszyscy mamy stany zapalne, czasem wystarczy. Jesteśmy w tym jednymi z wielu. Książka pt. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” fantastyczne spojrzenie na siebie, wspaniała emocjonalna podróż w głąb siebie.

Kto powinien o nią sięgnąć?


Dla wielu osób spodoba się tak oryginalny poradnik. Wyjątkowa książka, świetny prezent dla przyjaciółki, matki, córki. Książka ta jest produktem na zszargane nerwy. Na pierwszy rzut oka może wydawać się błaha lub infantylna, ale jest pełna treści, rzeczywistych odniesień i nawiązań zarówno do kultury, jak i nauki. Napisana jest lekkim i bezpretensjonalnym językiem, dostarcza wyjątkowych emocji. Poleca się szczególnie na trudne momenty w życiu.